Google My Business

Google Benim İşletmem'in işletme profiliniz değil, işletme profilinizi geliştirerek görünürlüğünü ve etkinliğini artıracağınız bir araç olduğunu belirledik. Google listeleme profilinizi daha iyi bir yerel pazarlama aracı haline getirmek için Google Benim İşletmem'i kullanmanın en iyi dört yolunu inceleyelim .

Google Benim İşletmem nedir ve neden buna ihtiyacım var?

Geçmişte kağıt formatındaki dizinlerimiz vardı. Bugün bir web dizini olan Google Benim İşletmem'e sahibiz. Her işletme GMB hizmetinden etkilenir. İster KOBİ'ler, ister büyük şirketler. Bir şirketin müşterileriyle, özellikle de yayınladıkları müşteri yorumları aracılığıyla iletişim kurması için ideal bir araçtır. Google Benim İşletmem hesabı, işletme profilinizin sahipliğini talep etmenin, profil üzerinde yönetim hakları elde etmenin ve Google'daki görünürlüğünüzü artırmak için ek ücretsiz özelliklerin kilidini açmanın tek yoludur.

1. Tüketicilerle etkileşim kurun :

Tüketicilerin işletme profilinizle etkileşim kurmasının birçok yolu vardır ve onlarla etkileşimde bulunmak için Google Benim İşletmem hesabınızı kullanırsınız. İncelemelere yanıt verebilir, soruları yanıtlayabilir, doğrudan mesajlaşmayı etkinleştirebilir ve ilgili uyarıları ayarlayabilirsiniz.

2. İşletmenizi öne çıkarın :

Google Benim İşletmem hesap kontrol paneliniz aracılığıyla çalışma saatlerini, web sitenize bir bağlantıyı, ürünlerinizi ve fiyatlarınızı, özelliklerinizi ve işletmenizi benzersiz kılan diğer ayrıntıları sağlayabilirsiniz. Gerektiğinde değişiklik ve güncelleme yapmak için Google Benim İşletmem hesabınızı da kullanacaksınız.

3. Bilgi alın :

Hedef kitleniz ve yerel arama performansınız hakkında önemli bilgiler edinmek için Google Benim İşletmem kontrol panelini kullanabilirsiniz . Platformun analiz sekmesinde, müşterilerin işletme profilinizi bulmak için kullandığı sorguları, sizi Google Haritalar'da mı yoksa Google Arama'da mı bulduklarını, profilinizde gerçekleştirilen işlemlerin dökümünü ve fotoğraflarınızın, hesabınızdaki diğer profillerle karşılaştırıldığında performansını görebilirsiniz. kategori. Ayrıca bir işletme profilinden gelen tıklamaları UTM ayarları ve Google Analytics aracılığıyla izlemenin yolları olduğunu unutmayın .

4. Yerel SEO gerçekleştirin :

Tıpkı Google'ın reklamlarını ve web sitelerini sıralayacak algoritmaları olduğu gibi, işletme profillerini sıralayacak algoritmaları da vardır. Google Benim İşletmem kontrol paneliniz aracılığıyla, anahtar kelimeleri işletme profilinize dahil edebilir ve işletmenizin yerel sonuçlarda sıralanmasına yardımcı olacak diğer optimizasyonları yapabilirsiniz; bunu daha sonra ele alacağız.